سه شنبه ۱۳ خرد ۱۳۹۹ - Tuesday 02 June 2020

مدیر کل مدیریت بحران و جانشین استاندار در ستاد پیشگیری و مقابله با بحران استان خوزستان گفت: تاکنون حدود ۱۶۰ هزار عدد ماسک فیلتر دار و سه لایه بین بیمارستان ها و مراکز درمانی که مستقیم درگیر با بیماری کرونا هستند در سطح پنج دانشگاه علوم پزشکی استان و همچنین دستگاه‌های خدمات رسان و دستگاه های نظامی و انتظامی توزیع شده است.

کیامرث حاجی زاده روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان خوزستان و تشکیل ستاد مدیریت کرونا در استان به ریاست استاندار، اداره کل مدیریت بحران نیز با توجه به وظیفه ذاتی خود و  همچنین برعهده داشتن مسئولیت کمیته پشتیبانی  این ستاد، فعالیت های خود را از ابتدا برای مقابله با ویروس کرونا آغاز کرد.

وی افزود: تعداد ۲ هزار لباس حفاظتی برای کادر درمانی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی توزیع شده که با حمایت و پشتیبانی شرکت صنایع فولاد خوزستان بوده است، البته حدود ۹۰ هزار از کل ماسک‌های توزیع شده از سوی شرکت فولاد خوزستان و مابقی نیز توسط اداره کل مدیریت بحران استان تهییه شده‌اند.

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان ادامه داد: طی ۲ روز گذشته حدود ۵۰ هزار ماسک نیز بین فرمانداری‌ها برای تحویل به اقشار آسیب‌پذیر داده شد، در کنار آن هم در هفته‌های گذشته به گروه‌های جهادی مثل گروه جهادی شفا و برخی از گروه‌های مردمی و جهادی در شهرستان ها نیز جهت کامل کردن پک بهداشتی ماسک تحویل داده شد.

وی ادامه داد: در این مدت آب ژاول  مورد نیاز برای ضدعفونی از طریق پتروشیمی کارون در ماهشهر  تهیه و از طریق اداره کل مدیریت بحران سهمیه بندی شد که در اختیار فرمانداران و شهرداران سراسر استان قرار گرفت تا برای ضدعفونی معابر و اماکن عمومی مورد استفاده قرار گیرد.

حاجی زاده بیان کرد:  امیدواریم با یاری خداوند و همراهی و همکاری مردم استان کنترل و ریشه‌کنی این بیماری باشیم، مدیریت بحران نیز کماکان همانند گذشته در راستای هماهنگی و پشتیبانی تلاش خواهد نمود.


کیامرث حاجی زاده
مدیرکل مدیریت بحران استان